Silk Road Bitcoin Seizure: Firma analityczna twierdzi, że żetony są warte miliony.

Firma analityczna Coinfirm twierdzi, że amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) skonfiskował cyfrowe aktywa związane z nieczynnym już Jedwabnym Szlakiem pozostawiając po sobie żetony warte miliony dolarów. Według Coinfirma, nadal istnieją cenne salda na rozwidlonych adresach pochodzących z tego portfela.

5 listopada DOJ ogłosił, że haker znany jako Individual X współpracował z organami ścigania i zgodził się na zrzeczenie się kontroli nad bitcoinsami o wartości ponad 1 miliarda dolarów. W czasie konfiskaty 69.370 BTC, news.Bitcoin.com zgłosił DOJ potwierdzając, że 1HQ3 – adres, który był kontrolowany przez Individual X również zawierał około 69.370 BCH, BTG, i BSV.

Jednak w swojej aktualizacji po „samofinansującym się dochodzeniu“, firma analityczna mówi, że USA „rząd pozornie przeoczył i pozostawił go w rękach tego, kto ma dostęp do prywatnych kluczy głównego portfela“. Podczas gdy Coinfirm twierdzi, że fundusze warte miliony dolarów są nadal zaległe, firma jak dotąd opublikowała jedynie informacje o żetonach, których łączna wartość nie przekracza 1 miliona dolarów.

Według dochodzenia, następujące aktywa cyfrowe zostały pozostawione przez DOJ:

693701 Bitcoin Up, który obecnie jest wart około 310.000 USD.
69370 Super Bitcoin („SBTC“), który jest obecnie wart około 66.000 USD.
69370.11453606 Bitcoin Private („BTCP“), który jest obecnie wart około 11 000 USD.

Po współpracy z władzami amerykańskimi „Indywidualne X odeszło od incydentu bez postawienia zarzutów karnych“ według Coinfirma. Pozostaje do sprawdzenia, czy to ostatnie objawienie (jeśli zostanie potwierdzone, że jest prawdziwe) spowoduje zmiany w umowie z Indywidualnym X.

W międzyczasie Coinfirm twierdzi, że jego działania w zakresie kryptograficznego śledzenia zidentyfikowały dziesiątki przypadków, w których organy ścigania mogły nieświadomie pozostawić znaczne środki finansowe dostępne dla podejrzanych zamiast prawidłowo rozliczyć i skonfiskować te aktywa.