Zielona środa: Altcoins Rising As Bitcoin oznacza kolejny nudny dzień około $9200

Znaki Wall Street zyski po wiadomości o szczepionki koronaawirusowej. Większość altcoins są również idzie w górę. Bitcoin pozostaje w stagnacji, ponieważ handluje około 9.200 dolarów.

Pierwsze oznaki rozłączenia stały się widoczne podczas wczorajszej sesji handlowej, kiedy to najbardziej znaczący rynek indeksów amerykańskich zyskał 1-2%, podczas gdy Bitcoin odmówił pójścia w ślady i pozostał mocno w swoim przedziale od 9.100$ do 9.300$.

Z drugiej strony, rynek altcoinów obserwuje wiele dwucyfrowych wzrostów cen i zmniejszył dominację BTC do 62,3%.

Wiadomości o pompie infuzyjnej na rynkach akcji

Pomimo początkowych cofnięć na rynku akcji, trzy duże amerykańskie indeksy zamknęły wczorajszą sesję giełdową na zielono. S&P wzrósł o 1,34% i dotyka 3.200, Nasdaq zwiększył swoją wartość o 1% do 10.488, a Dow był najbardziej znaczącym wzrostem z ponad 2% do 26.642.

Wzrost ten był kontynuowany w przypadku kontraktów terminowych po dzwonku zamykającym. Reakcja nadeszła po tym, jak amerykańska firma biotechnologiczna Moderna oświadczyła, że opracowała szczepionkę koronaawirusową, która podczas wczesnych badań wytwarzała przeciwciała u wszystkich pacjentów.

W rezultacie, kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 265 punktów, a kontrakty terminowe S&P 500 i Nasdaq 100 podążyły w górę. Według Michaela Yee, dyrektora zarządzającego w Jefferies, optymizm związany z najnowszą szczepionką powinien spowodować dalszy wzrost cen na rynkach akcji.

Ty też możesz lubić:
DeFi na górze: Ampleforth (AMPL) 30% i Aave (LEND) prowadzą dzisiaj Altcoin Boom jako Bitcoin stagnacji
S&P 500 do 4,000 w ciągu 12 miesięcy, Veteran Strateg przewiduje: Bullish For Bitcoin?
Bitcoin Fails to Break $9,400 Pomimo NASDAQ’s New ATH: Wtorkowy zegarek cenowy
BTC Rozłącza się?
Bitcoin ostatnio wykreślił podobne ruchy cen z indeksami giełdowymi, zwiększając tym samym poziom korelacji. Niemniej jednak, podczas gdy wyżej wymienione indeksy zamknęły wczorajszą sesję handlową na zielono, to 24-godzinny rozwój cen Bitcoin’a był nieco inny.

Nie tylko BTC nie zanotował żadnych znaczących zysków, ale faktycznie na krótko spadł poniżej 9 100 dolarów, a następnie powrócił do poziomu 9 280 dolarów, gdzie został odrzucony. W czasie pisania tego tekstu, Bitcoin znalazł się na 9 240 dolarów. Ta brakująca ostatnio zmienność i fakt, że pasmo Bollingera zawęziło się do najniższej wartości od listopada 2018 roku, przeraża społeczność, że awaria BTC jest tuż za rogiem.

BTCUSD 5m. Źródło: TradingView
Jeśli rzeczywiście nadejdzie kropla, podstawowa kryptokur waluta może polegać na linii psychologicznej w wysokości 9 000 dolarów, a następnie 8 600 i 8 400 dolarów. Alternatywnie, jeśli Bitcoin przełamie swój opór nemezis przy 9.300 dolarów, następne są przy 9.600 i 9.800 dolarów.

Altcoiny nie śpią
Rynek altcoinów nie zawiódł się ostatnio w zakresie działań cenowych, a Chainlink jest jednym z najbardziej znaczących przedstawicieli. Dwa dni temu LINK osiągnął swoją ATH na poziomie 8,48 dolarów, wczoraj mocno cofnął się w kierunku 7 dolarów, ale bycze wahania utrzymują się do dziś. Aktywa wzrosły o 13% i znów są notowane na poziomie około 8 dolarów.

przegląd
Przegląd rynku kryptokurwalutowego. Źródło: Coin360.com

Niemniej jednak, inne alternatywne monety odnotowują dziś bardziej imponujące zyski. Kava znajduje się na szczycie z gwałtownym wzrostem o 23% do 2,05$ po tym, jak Kraken poinformował, że jutro wprowadzi ją na listę.

Ontology ogłosiła wczoraj, że została partnerem Google, a jej rodzima kryptokur waluta ONT odczuwa dziś skutki wzrostu o 14%. Waves i Synthetix Network oznaczają również podobne zyski.

Te ogromne skoki cenowe wśród większości altcoinów zmniejszyły dominację Bitcoinów na rynku. Metryka od tygodni stale spada, a teraz spadła do 62,3%, według CoinMarketCap. Jest to najniższy punkt od ponad roku.

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)
Binance Futures 50 USDT FREE Voucher: Użyj tego linku, aby zarejestrować się i uzyskać 10% zniżki i 50 USDT przy handlu 500 USDT (ograniczone – pierwsze 200 rejestracji i wyłączność na CryptoPotato).

Kliknij tutaj, aby rozpocząć handel na BitMEX i otrzymać 10% zniżki na opłaty przez 6 miesięcy.